O firmie ZAKŁAD METALOWY KRĘPA

Firma ZAKŁAD METALOWY KRĘPA

Zakład Metalowy Adam Krępa

Zakład Metalowy Adam Krępa to rodzinna firma przekazana od Tadeusza Krępa. Tadeusz prowadził firmę od 1975 do 1990, w tym czasie firma zajmowała się produkcją detali na bazie zamówień z Mieleckiej Spółdzielni Rzemieślniczej. Produkowano między innymi kółka do byków, palniki gazowe, naciągacze do siatki ogrodzeniowej oraz zaciski akumulatorowe do samochodów ciężarowych.

1975
Ślusarstwo Tadeusz Krępa
Ślusarstwo Tadeusz Krępa

Tadeusz prowadził firmę od 1975 do 1990, w tym czasie firma zajmowała się produkcją detali na bazie zamówień z Mieleckiej Spółdzielni Rzemieślniczej. Produkowano między innymi kółka do byków, palniki gazowe, naciągacze do siatki ogrodzeniowej oraz zaciski akumulatorowe do samochodów ciężarowych.

1990
Zakład Ślusarski Adam Krępa
27.12.1990

Zakład Ślusarski Adam Krępa -  Rozpoczęcie działalności gospodarczej przez syna Tadeusza - Adama Krępa.

1995
Zmiana profilu działalności
Zakład Ślusarski Adam Krępa

Firma powoli zmieniała profil działalności z produkcyjnego na narzędziowy. Wybudowany został budynek produkcyjny, który od tego czasu jest modernizowany i rozbudowywany. Firma zaczęła produkować zawory gazów technicznych.

1998
Produkcja reduktorów gazowych

Uruchomiono linię produkcyjną reduktorów gazowych do instalacji LPG do przemysłu motoryzacyjnego.

2002
Produkcja silnika wysokoprężnego

Uruchomiono produkcję do silnika wysokoprężnego do Andrychowa, były to głęboko tłoczone kierownice wody.

2005
Rozbudowa parku maszynowego

Zakupiono pierwszą elektrodrążarkę drutową AgieCut 200

2010
Rozbudowa parku maszynowego

Zakup frezarki numerycznej DMG DMU 35

2016
Współpraca z Ośrodkami B-R

Rozpoczęcie współpracy z Ośrodkami Badawczo-Rozwojowymi m.in. z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w zakresie opracowywania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

2017
Wprowadzenie norm

Wdrożenie oraz uzyskanie certyfikatu systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie obróbki mechanicznej metali.

2019
Nowa hala

Budowa nowej hali produkcyjnej. Rozbudowa parku maszynowego.

2020
Powiększenie magazynu

Oddanie 360m2 powierzchni hali magazynowej.    

Badania i rozwój

CERT 2023
Logo Ecovadis

Firma stawia na automatyzację i optymalizację procesów. Inwestujemy w technologie o niskiej emisji CO2. Wdrożone przez nas technologie charakteryzują się niskim zużyciem materiału oraz bardzo niską produkcją odpadów.

Wydział PR - budowa maszyn i lotnictwa

Od 2016r. współpracujemy z Ośrodkami Badawczo-Rozwojowymi m.in. z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w zakresie opracowywania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań.      

LOGO PFP 2023

Niezmiernie miło nam poinformować, iż nasza firma dołączyła do programu i uzyskała Certyfikat Jakości Biznesu. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się 24. listopada 2023r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas Wielkiej Gali 26. edycji programu.

Patent ZM

Nagrody i wyróżnienia

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Serdecznie zachęcamy do współpracy z nami!